TATRACON - letná scifistická dovolenka pod Tatrami 
 

Tatracon 2020!!!

Na známosť sa všetkým dáva, že ďalší ročník našej naj letnej dovolenky v Slovenskom raji sa uskutoční

 

od 25.07. do 01.08.2020

 

Miesto konania je Chata Stefani.

Ubytovanie + účastnícky poplatok = 100E

*******************************************************************

Čislo účtu: SK03 8360 5207 0042 0006 3936

Názov účtu: Miloš Lacika

banka: mBanka

*******************************************************************

 

Osoby a obsadenie 2020 zoznam : 

 

1. Milos Lacika
2. Mirka Freya Weberová
3. 4. Miroslav Párička + 2
5. Petr Pagi Holan
6. Lubomir Zaborsky - Daresek
7. 8. Piter de Vries + Lenka Šárová
9. Alena Mamčaková
10. 11. 12. Djrobom Kuki + 2
13. 14. 15. Jolana Čermáková Tichá
16. 17. 18. Alena Melicherčíková + 2
19. Katarína Keiko Kaščáková
20. Martin "Marvin" Žourek
21. 22. Milan + Maria Halienova
1. Sci-fi ples Olomouc - Řezy z vetřelce (?)

 Řekni mi, co jíš, a já ti řeknu, kdo jsi, říká jedná z mnoha variant známého úsloví. Tak tedy: Jedli  smaženého hlaváče, řezy z Vetřelce, dinosauři steak, písečného červa a zapíjeli krví marťanského krále. No a pokud by někomu nebylo všechno jasné po této ukázce z jídelníčků, potom mu snad všechno objasní věta, kterou nás vítal jeden z pořadatelů: „Me sme ti scifisti."

Budeme mať sci-fi festival? (?)

 „Skôr ako začnem hovoriť, šokujem vás," povedal Miroslav Butora, vedúci sci-fi klubu pri Mestskom kultúrnom a spoločenskom stredisku. Plánovaný šok sa mu skutočne vydaril. Spod stola vytiahol objemnú kroniku plnú záznamov, fantastických i reálnych. Ukázal mi dvojstránku z kroniky, ktorá hovorí o dni a hodine založenia klubu s názvom Castor. Castor sa narodil v októbri roku 1984 a pri všetkej svojej mladosti dokázal už vyvinúť úspešníi činnos5. Vyprodukoval svoju tlačenú dvojhviezdu Pollux, ktorej zveril za úlohu informováf spišskonovoveskú i širšiu verejnosť o svojej činnosti. A v Polluxe špeciál sa predstavili mladí vedeckí fantas­ti krátkymi poviedkami. V tomto čísle sú uverejnené aj poviedky členov zo všetkých sci-fi klubov v ČSSR.

Parcon popáté (P. Kosatík)

 Kdyby nějaký hodně zlý a hodně nesnášenlivý člověk chtěl zničit jedním vrzem celé československé sci-fi hnutí, měl k tomu o víkendu 18.-20. dubna 1986 znamenitou příležitost: v těchto dnech totiž došlo ke koncentraci fanoušků žánru, během roku jinak nevídané. Soustředil se v Pardubicích a učinili tak za účelem každoročního sci-fi svátku česko­slovenského kongresu či snad konvence fanů, která se na počest pořadatelského města nazývá PARCON.

Viete, čo je SFK? (J. Žarnay)

   Ostrieľaný čitateľ Zenitu pionierov získal i za krátku dobu existencie svojho časopisu už značnú dávku informácií najrozličnejšieho charakteru, no len máloktorý by vedei povedať, čo znamená skratka v názve tohto článku. Pokúsime sa teda opäť o voľačo rozšíríť obzor našich všeobecných vedomostí.

Ludvík - otázniky a tušenia po dvanástich rokoch (V. Srpoň)

   Je tomu, už tucet ro­kov, keď sa v novi­nách objavila dvoj­riadková správička zastrčená na x-tej strane. Táto správička zronila tisí­ce ľudí a znela: "V Prahe, dňa, 26. decembra 1978, vo veku 52 ro­kov zomrel po dlhej chorobe spi­sovateľ Dr. Ludvík Souček."
   Nič viac, nič menej o osobnosti znepokojivej svojimi rozmermi. Mnohi jeho čitatelia ho nedokázali obsiahnuť, tobôž pochopiť v plnej šírke. Bola to postava budúcnosti a mnohí jeho priatelia to chápali, žartujúc, že je ufón či mutant. Lud­vík Souček bol človek tušenia. Tušil svoj osud a azda aj preto počas sedemnástich rokov vysoptil viac než štyridsať kníh. Najvzrušujúcej­šiu stopu jeho tvorby však u státisi­cov čitateľov zanechali dve z nich: Tušenie tieňa a Tušenie súvislosti. Rukopis jeho tretieho Tušenia zmi­zol tak záhadne, že legendy a doha­dy kolujúce medzi Součkovými obdivovateľmi a čitateľmi si neza­dali s fantastikou tak dominantnou v jeho dielach.

Stretnutie so zajtrajškom (Elektrón VX)

   Možno viete, možno nie, že v júli tohto roku sa zišlo do Ostravy vyše 400 priateľov vedeckej fantastiky na celoštátnom stretnutí. Medzi účastníkmi boli spisovatelia, maliari, vydavatelia a nakladatelia, umelci i vedci, ale i obyčajní ľudia, ktorých zaujímajú úvahy o tom, čo sa môže stať. Hlavným bodom trojdňového rokovania, na ktorom sa zúčastnili aj hostia z Poľska a NDR, bola samozrejme vedecko-fantastická literatúra domácej a prekladovej produkcie a hovorilo sa o nej tiež na prvom slávnostnom večere, na ktorom sa zišli zástupcovia väčšiny československých nakladateľstiev so spisovateľmi a čitateľmi.