TATRACON - letná scifistická dovolenka pod Tatrami 
 

Tatracon 2020!!!

Na známosť sa všetkým dáva, že ďalší ročník našej naj letnej dovolenky v Slovenskom raji sa uskutoční

 

od 25.07. do 01.08.2020

 

Miesto konania je Chata Stefani.

Ubytovanie + účastnícky poplatok = 100E

*******************************************************************

Čislo účtu: SK03 8360 5207 0042 0006 3936

Názov účtu: Miloš Lacika

banka: mBanka

*******************************************************************

 

Osoby a obsadenie 2020 zoznam : 

 

1. Milos Lacika
2. Mirka Freya Weberová
3. 4. Miroslav Párička + 2
5. Petr Pagi Holan
6. Lubomir Zaborsky - Daresek
7. 8. Piter de Vries + Lenka Šárová
9. Alena Mamčaková
10. 11. 12. Djrobom Kuki + 2
13. 14. 15. Jolana Čermáková Tichá
16. 17. 18. Alena Melicherčíková + 2
19. Katarína Keiko Kaščáková
20. Martin "Marvin" Žourek
21. 22. Milan + Maria Halienova
Fandom, fandom, kto v tebe býva? (M. Ščepka)

   Priznajte sa, čo si predstavíte pri slovách: "Na Istrocon sa do Bratislavy poschádzali fani zo všetkých kútov vlasti, aby prezentovali činnosť fandomu nielen slovami, ale aj vystavenými fanzinmi, antológiami či fotografiami z tvorby klubov"? Veľa toho nebude. A pritom sa Istrocon skutočne v Bratislave konal, boli na ňom fani a fanziny, ako sa patrí na správny fandom. Stále vám to nič nehovorí? Čo sci-fi? Vedecká fantastika a jej fanúšikovia? Buržoázna prázdna zábavka na odlákanie občanov od pálčivých sociálnych problémov? Úpadková, braková literatúra a hŕstka pomätencov? Prosím, ako sa vám páči. Len nevynášajme unáhlené súdy, bolo ich už dosť.

Dialógy o fantastike 10 - Ivan Pullman (A. Čižmáriková)

Ivana Pullmana by som s chuťou nazvala šedou eminenciou súčasného fandomového diania, aj keď nie v doslovnom významne tohto prirovnania. Nemyslím si, že ho z pozadia šéfuje, to nie. Ale jeho podiel na mnohých aktivitách je nemalý a predsa nenápadný.
Napriek tomu, že mnohým fantazistom jeho meno nemusí byť známe, podieľa sa na príprave časopisu Fantázia aj rovnomenného portálu, porotcuje a spoluorganizuje Cenu Fantázie, pridal si k tomu (ne)pravidelné interview so slovenskými prekladateľmi fantastiky, súťaž Keď si vymýšľam, recenzovanie kníh...

Dialógy o fantastike 15 - Ivan Kučera (A. Čižmáriková)

Viete, kto pre vás píše články o seriáloch a filmoch do časopisu Fantázia? Okrem iných aj skromný mladý muž menom Ivan Kučera, vystupujúci pod prezývkou Tron. Súkromne si vedie a plní v okruhu kinofilov čoraz viac známu stránku Recenzie.org, ktorú tak výdatne zásobuje článkami a recenziami, že sa čoskoro stane najrozsiahlejšou encyklopédiou filmu vytvorenou jediným človekom :-)
Pozývam vás prečítať si, čo sa skrýva pod škrupinkou milovníka hororov a zatiaľ neúspešného účastníka Ceny Fantázie. Porozprávame sa o jeho vzťahu k fantastike, literatúre, životu aj o jeho autorských ambíciách.

Tatracon 1998 (J.T. Pelech)

   Letošní Tatracon se – s ohledem na termín letošního Parconu, který probíhal začátkem července v Chotěboři - conal až v srpnu, a to mi neměl dělat. Doposud jsem si totiž neuvědomoval, že i ve Slovenském ráji na mě můžečíhat nejzavilejší nepřítel – pyl. Kvůli tomuto zlotřilci, který vleze všude a zalekne se jen vydatnějšího deště, jsem totiž většinu týdne prosmrkal, propolykal a prokapal. A samozřejmě hlavně prokýchal. Jak říkával Cimrman: Senná rýma udělá své. Ale dost naříkání nad macechou přírodou a hurá do díla.

02 O EMBLÉM CASTORA 1986 (MIO/A. Medúz)

*Sci-fi klub Castor pri Mestskom kultúrnom stredisku v Spišskej Novej Vsi vyhlasuje

II. ročník literárnej súťaže

*O EMBLÉM CASTORA 1986*

Podmienky súťaže:

FREDERIK - R.I.P.