TATRACON - letná scifistická dovolenka pod Tatrami 
 

Tatracon 2020!!!

Na známosť sa všetkým dáva, že ďalší ročník našej naj letnej dovolenky v Slovenskom raji sa uskutoční

 

od 25.07. do 01.08.2020

 

Miesto konania je Chata Stefani.

Ubytovanie + účastnícky poplatok = 100E

*******************************************************************

Čislo účtu: SK03 8360 5207 0042 0006 3936

Názov účtu: Miloš Lacika

banka: mBanka

*******************************************************************

 

Osoby a obsadenie 2020 zoznam : 

 

1. Milos Lacika
2. Mirka Freya Weberová
3. 4. Miroslav Párička + 2
5. Petr Pagi Holan
6. Lubomir Zaborsky - Daresek
7. 8. Piter de Vries + Lenka Šárová
9. Alena Mamčaková
10. 11. 12. Djrobom Kuki + 2
13. 14. 15. Jolana Čermáková Tichá
16. 17. 18. Alena Melicherčíková + 2
19. Katarína Keiko Kaščáková
20. Martin "Marvin" Žourek
21. 22. Milan + Maria Halienova
Jarná porada - Vartovka 98 (Šimon)

   Konečne sa Mirko rozhýbal a po niekoľkých odkladoch navrhol všeobecne prijateľný termín pre Jarnú poradu, ktorú však spojil so Scifákom, čo sme trochu ľutovali, lebo my, teda košičania, radi navštívime mimoriadne sympatický a miestami prítulný družobný bystrický klub aj viackrát za sebou. Po menších zmätkoch, kto s kým a kedy pôjde sme sa rozdelili do dvoch samohybov a jachali sme. Zvítania, božteky, vrúcne, teplé i priateľské objatia, Mirkovo pálenô, proste všetko tak, ako má byť. Posedeli sme pri vatre, zavtipkovali, nemnožka papjoli, zašpivali. Potom Lulu, sťa by hlavná organizátorka nahnala všetkých dovnútra a rozdávali sa darčeky. Teda dostali tí, čo nejaké aj doniesli. Taká scifácka obyčaj.

Cítím se jako mastodont (I. Adamovič)

 Rozhovor s Kirem Bulyčevem

 Kir Bulyčev, vlastním jménem Igor Možejko, byl čestným hostem loňského Parconu v Banské Bystrici (pozn. naozaj???!!! - Mio B.). Usměvavý mikuláš, který se zdál být vždy nad věcí. Ale i tak nedovedl skrýt smutek nad tím, že v zemích, kde ho dřív vydávali jako na běžícím pásu, dnes o jeho romány není zdaleka takový zájem. Člověk, který poznal během života za komunismu i v nových ruských poměrech dost na to, aby se mohl s lidskou povahou seznámit ve všech jejích podobách. Autor obdivuhodné šíře záběru sahající od lidsky laděných povídek o "obyčejných lidech" přes dětskou SF až k dějovým SF thrillerům.

Kir Bulyčov verzus Igor Mužejko (P. Raši)

 Ruský spisovateľ Kir Bulyčov patrí k známym autorom sci-fi literatúry. V tomto mesiaci sa zúčastnil na 16. ročníku medzinárodného stretnutia priaznivcov sci-fi a fantastiky Parcon ´97 v Spišskej Novej Vsi, kde sme mu položili niekoľko otázok.

Parcon je národný con Československého fandomu (A. Soltész)

 Spoza chrbta sa ozve škripot dverí. Prudko sa otočím a jediným dobre miereným výstrelom dostanem ďalšiu obludu. Ešte pár úspešných zásahov, všade za sebou nechávam skrvavené mrtvoly, ale napokon stačí chvíľka nesústredenosti a kúpim to. Zložím si z hlavy prilbu virtuálenj reality a z pochmúrneho bludika chodieb počítačovej hry Doom 2 sa vynáram vo svete podstatne veselšom i keď nemenej fantastickom.Prechádzam sa bludiskom chodieb Reduty v Spišskej Novej Vsi a okolo mňa zúri Parcon 97.

Spiš privítal priateľov fantázie (R. Jenčuš)

 Vrcholné stretnutie všetkých slovenských, moravských a českých fanúšikov vedeckej fantastiky Parcon prebehlo počas víkendu v budove Reduty a Spišského divadla v Spišskej Novej Vsi. Príjemnú pohodu tohoto stretnutia ocenil aj hosť, ruský spisovateľ Kiril Bulyčev, ktorý si z Parconu odniesol aj cenu udeľovanú košickým sci-fi klubom Doktor Science fiction - SFDr. Ďalšie takéto ocenenie, ktorého súčasťou bola plastika "mozgu na nožičkách" z dielne Igora Melicherčíka, dostal fanúšik science-fiction známy hlavne košickým scifistom Egon Niczký.

Parcon 1997 (M. Králik)

 Na Parcon v Spišskej Novej Vsi sme prišli pozde, no s 300 exemplármi prvého slovenského SF-magu. Končila sa akurát beseda so zahraničným hosťom - Kirom Bulyčevom. Hneď sme sa išli ubytovať, aby sme stihli otvorenie. Jeho najzaujímavejším bodom bola rozpadnutá stolička pod Peťom Pavelkom, ktorá aj názorne dala najavo, že tento fan - šéf Československého fandomu na Slovensku zo svojej funkcie odchádza.