TATRACON - letná scifistická dovolenka pod Tatrami 
 

Tatracon 2020!!!

Na známosť sa všetkým dáva, že ďalší ročník našej naj letnej dovolenky v Slovenskom raji sa uskutoční

 

od 25.07. do 01.08.2020

 

Miesto konania je Chata Stefani.

Ubytovanie + účastnícky poplatok = 100E

*******************************************************************

Čislo účtu: SK03 8360 5207 0042 0006 3936

Názov účtu: Miloš Lacika

banka: mBanka

*******************************************************************

 

Osoby a obsadenie 2020 zoznam : 

 

1. Milos Lacika
2. Mirka Freya Weberová
3. 4. Miroslav Párička + 2
5. Petr Pagi Holan
6. Lubomir Zaborsky - Daresek
7. 8. Piter de Vries + Lenka Šárová
9. Alena Mamčaková
10. 11. 12. Djrobom Kuki + 2
13. 14. 15. Jolana Čermáková Tichá
16. 17. 18. Alena Melicherčíková + 2
19. Katarína Keiko Kaščáková
20. Martin "Marvin" Žourek
21. 22. Milan + Maria Halienova
Dialógy o fantastike 06 - Marek Eliaš (A. Čižmáriková)

Do virtuálnej fantastickej kaviarne som si tentoraz pozvala môjho obľúbeného i obdivovaného slovenského autora, publicistu, (bývalého) novinára a najnovšie aj Sme blogera, Mareka Hyenu Eliáša.
V uvoľnenej atmosfére sme sa veľmi neformálne pozhovárali o Votrelcoch, Austrálii, žurnalistike a tvorivom písaní, realizme, salámizme... aj o tom, či kengury prdia...

Dialógy o fantastike 04 - Lívia Hlavačková (A. Čižmáriková)

Uvidíme ako dlho mi vydrží v dialógoch o fantastike striedanie pohlaví, ale po Jurajovi Malíčkovi, Alexandre Pavelkovej a Ivanovi Aľakšovi mám pre vás opäť interview so ženou.
A nie obyčajnou!
Je mladá, krásna, vzdelaná aj talentovaná. Vyhráva literárne súťaže na Slovensku i v Česku, publikuje poviedky a chystá sa vydať román...
Okrem toho miluje orientálny tanec a exkluzívne pre Dialógy o fantastike dodala novučičkú sadu fotografií s touto tematikou ;-)

Milí čitatelia, ak ju ešte náhodou nepoznáte, predstavujem vám veľkú nádej slovenskej ženskej fantastiky - Líviu Hlavačkovú.

Dialógy o fantastike 05 - Juraj Maxon (A. Čižmáriková)

Tak už po piaty raz máte príležitosť prečítať si rozhovor s ďalším zaujímavým človekom pohybujúcim sa na poli slovenskej fantastiky, nielen o fantastike... doplnený kopcom fotiek, osobnými komentármi aj hromadou pikošiek...

Môj aktuálny hosť nie je celebrita, ktorá by sa presúšala v televíznej Šľahačke, aj keď pri pohľade naňho si človek povie, že by nezaškodilo, keby tam občas rozvíril vody.
Ibaže by z neho väčšina tých celebných ritiek a exaltovaných umelcov naokolo asi omdlela.
Týpkovia ako Juraj Maxon sú príliš hustí a keby vstúpili do plytkých vôd lokálneho bulváru, spôsobili by atmosférické anomálie spojené s dýchacími problémami :-)

Dialógy o fantastike 03 - Ivan Aľakša (A. Čižmáriková)

Dnes budem spovedať jedného z veteránov fandomu, ktorý má obrovské zásluhy na poli šírenia fantastiky medzi Slovákmi, najmä vďaka svojim unikátnym vydavateľským aj organizátorským aktivitám.
Porozprávame sa o jeho vzťahu k fantastike aj popkultúre, o vydávaní časopisu, Cene Fantázie, novinárčine aj cestovaní...
Lejdís end džentlmen, áj giv jú - Ivan Aľakša.

Dialógy o fantastike 01 - Juraj Malíček (A. Čižmáriková)

Táto nová rubrika je mojím "veľkým projektom", ktorý pripravujem už veľmi dlho. V hlave mi ležal asi rok a ďalších niekoľko mesiacov mi leží v počítači hrsť súborov s poznámkami, námetmi, ale už aj pripravené Dialógy o fantastike - rozhovory s osobnosťami slovenskej fantastiky (fantastika = sci-fi, fantasy, horor, komiksy, hry, anime, atď. všetkých foriem a druhov).
Verím, že sa v rámci nich zoznámite so zaujímavými ľuďmi, prečítate si o tom, čo je podľa nich fantastika, popkultúra, fandom a čo si o tom všetkom myslia, dozviete sa pikošky z ich tvorivého života a snáď podhodia aj štipku zákulisných informácií ;-)

Dialógy o fantastike 02 - Alexandra Pavelková (A. Čižmáriková)

Ako vianočný darček odo mňa pre všetkých čitateľov môjho blogu, SME blogov a v neposlednom rade pre fanov prinášam druhý dialóg o fantastike - s Alexandrou Pavelkovou, zatiaľ stále ešte neprekonanou ženskou ikonou slovenskej fantasy literatúry.
Rozhovor poskytla exkluzívne pre tento blog a samozrejme - pre vás.
Verte mi, je fantastický ;-)

Keď už dáma nemala prednosť a privilégium byť tou úplne prvou spovedanou v Dialógoch (Juraj Malíček ju predbehol len z čisto pragmatických dôvodov;-), dostane priestor ako druhá v poradí.