TATRACON - letná scifistická dovolenka pod Tatrami 
 

Tatracon 2020!!!

Na známosť sa všetkým dáva, že ďalší ročník našej naj letnej dovolenky v Slovenskom raji sa uskutoční

 

od 25.07. do 01.08.2020

 

Miesto konania je Chata Stefani.

Ubytovanie + účastnícky poplatok = 100E

*******************************************************************

Čislo účtu: SK03 8360 5207 0042 0006 3936

Názov účtu: Miloš Lacika

banka: mBanka

*******************************************************************

 

Osoby a obsadenie 2020 zoznam : 

 

1. Milos Lacika
2. Mirka Freya Weberová
3. 4. Miroslav Párička + 2
5. Petr Pagi Holan
6. Lubomir Zaborsky - Daresek
7. 8. Piter de Vries + Lenka Šárová
9. Alena Mamčaková
10. 11. 12. Djrobom Kuki + 2
13. 14. 15. Jolana Čermáková Tichá
16. 17. 18. Alena Melicherčíková + 2
19. Katarína Keiko Kaščáková
20. Martin "Marvin" Žourek
21. 22. Milan + Maria Halienova
Stretnutie priateľov vedecko-fantastickej literatúry (B. Leontiev)

  Cesta z Bratislavy do Levočskej doliny, kde sa koncom augusta zišli zástupcovia sci-fi klubov z celej republiky, bola síce dlhá, ale odmenou sa stalo pekné prostredie v malebnej prírode. Už vo vlaku sa medzi fanúšikmi tohto literárneho žánru rozprúdila debata o otázkach, ktoré pália milovníkov vedeckofantastických kníh. Bola to však len predohra. T a t r a c o n je akciou, ktorá má viac spoločenský charakter ako pracovný. Popri tradičných akciách (burza a dražba kníh, súťaže, kvízy) je príležitosťou znova vidieť známe tváre, nadviazať nové priateľstvá a podebatovať si v kruhu zasvätených. Pre tých, ktorí nevedia, kluby vedeckej fantasiky združujú milovníkov tohto literámeho druhu, s cieľom naplniť voľný čas hlavne mladej generácie.

Tatracon 1988 - Levočská dolina (O. Krug)

  Šípky s nápisom Tatracon nás privítali už v Levoči a tak sme sa na miesto stretnutia sci-fistov z celej republiky dostali bez najmenších problémov. Rekreačný areál pripomínal Čingov. Na rozdiel od prechádzajúcich stretnutí sa počasie nevydarilo a tak na kúpanie, ktoré bolo zaradené do programu, nebolo ani pomyslenie. Napriek tomu sa nás vo štvrtok a piatok nazbieralo vyše deväťdesiat . Slovenské kluby boli zastúpené skoro všetky, pričom naša delegácia patrila k tým menším. Z Čiech a Moravy bol silne zastúpený Olomouc s Pavlom Konečným na čele, Plzeňáci, Brňáci, Standa Čermák, Tomáš Jirkovský a pár ďalších nových tvári. Hosťom Tatraconu bol Jozef Žarnay a Boris Leontiev, redaktor z Práce.

Dovolenka scifistov Tatracon 1988 (F. Škába)

  Letos video nebude! 
  A bylo. 
  Na letošní Tatracon jsem se přihlásil na poslední chvíli. Loni a předloni se mi poštěstilo vyhrát v soutěži "O Emblém Castora" a tak jsem se rozhodl, že se tam konečně také podívám. Ve Spišské Nové Vsi jsem byl coby dup, za nějakých 10 hodin, a o tři hodiny později už v Levočské dolině. Akorát jsem stihl večeři v hostinci Kováčova vila. Organizátor Miro Butora usoudil, že nových účastníků je dost a proto došlo k představování jednotlivých zúčastněných klubů. Vystoupil jsem za Spectru, pochválil jsem ji a při té příležitosti vyzval všechny přítomné, aby vyslali své děti a případně i sebe na Pidicon´89. 

Tatracon 1998 alebo mám nadváhu i podvýšku (Včielka)

 Ahoj všetkým, už je kosa takže v teplých ponožkách a od pocítača - o známom lokálnom podujatí menom Tatracon, ktoré v tomto roku vyrástlo z detských topánočiek a veselo sa prehuplo do druhej desiatky. Ešte stáli organizátori Mio a Inga Butorovci, polovička klubu Alien 5, vydali v spolupráci s SFK 451°Fahrenheita k desatinám príležitostný fanzin Pollux Špeciál v obmedzenom náklade, kde môžu všetci zberatelia i nostalgicky naladení hostia nájsť kompletnú dokumentáciu od roku 1985 o tomto pravidelne nepravidelnom stretnutí fanov SF v srdci slovenských veľhôr. 

Tatracon 1998 aneb I smolný con se může zdařit (Piter)

   Letošní Tatracon se konal 3. - 9. 8. 1998. K překvapení všech se odehrával ve Slovenském ráji - jako ostatně vždy. 
   Zvláštností tohoto conu bylo, že se mu lepila smůla na paty. Naštěstí si zasedla především na pořadatele, takže účastníci to nepocítili tak drsně. 
    První smolný moment je nutno přičíst na vrub neserióznosti jistých podnikatelů, kteří bez mrknutí oka ignorovali písemnou smlouvu a pořadatelé se až krátce před termínem náhodou (!) dozvěděli, že hotel Relax s nimi vůbec nepočítá. Kdo chce vědět víc, nechť se zeptá přímo Butorových. Obzvláště Ině velmi sluší, když při popisování těchto lapálií zrudne vzteky. Pro mne to zase tak šokující nebylo, protože vím něco o zákulisí Draconu.

Tatracon 1998 - Denník horolezca (Šimon)

  Tatracon začal tohto roku úplne netradične. Jednak termínom, pretože pre bezproblémový Parcon v Chotěboři Mio posunul termín zo začiatku júla tak, aby ani náhodou nekolidoval s Pravdovým veľdielom. Táto dobrotivosť a nekonečné vychádzanie v ústrety sa mu samozrejme nevyplatili a ešte ani Tatracon nezačal, už bol samý karamból. Mio sa na poslednú chvíľu dozvedel, že nemáme ubytovanie, pretože hajzlovský hoteliér naše postielky zapredal za judácky groš nejakým... oným ... izej... v rozčúlení ani im na meno neprídem. Dosť na tom, Tatracon sa mal rušiť!!! Fakt na poslednú chvíľu, keď už hádam preliezol aj zimné medvedie ležoviská, Mio zohnal ubytovanie po súkromných chatách, našťastie neďaleko od seba a dokonca tiež na Čingove (ale časť na Ďurkovci).