TATRACON - letná scifistická dovolenka pod Tatrami 
 

Tatracon 2020!!!

Na známosť sa všetkým dáva, že ďalší ročník našej naj letnej dovolenky v Slovenskom raji sa uskutoční

 

od 25.07. do 01.08.2020

 

Miesto konania je Chata Stefani.

Ubytovanie + účastnícky poplatok = 100E

*******************************************************************

Čislo účtu: SK03 8360 5207 0042 0006 3936

Názov účtu: Miloš Lacika

banka: mBanka

*******************************************************************

 

Osoby a obsadenie 2020 zoznam : 

 

1. Milos Lacika
2. Mirka Freya Weberová
3. 4. Miroslav Párička + 2
5. Petr Pagi Holan
6. Lubomir Zaborsky - Daresek
7. 8. Piter de Vries + Lenka Šárová
9. Alena Mamčaková
10. 11. 12. Djrobom Kuki + 2
13. 14. 15. Jolana Čermáková Tichá
16. 17. 18. Alena Melicherčíková + 2
19. Katarína Keiko Kaščáková
20. Martin "Marvin" Žourek
21. 22. Milan + Maria Halienova
Tatracon 1985 (Světelné roky)

 Nechť mi obyvatelé Spišské Nové Vsi prominou, ale vzhled jejich městečka ve mně nevybudil veličiny estetického cítění do kladných hodnot. Avšak v okamihu, kdy jsem zazřel na chodníku první půlmetrovou bílou šlápotu s nápisem „SFK“, začal jsem tušit, že se zde Něco děje, že nesmím soudit podle prvního pohledu. A přestože tomu ulice ani chodba domu č. 42 nenasvedčuje, ocitne se člověk vstupem do D-klubu v úplně jiném světě.

První Slovenský (V. Veverka)

 „Spisovatel sci-fi je člověk, který má sverázný osobitý způsob života, polyhistor, kterému odpustíme i vědecké omyly, pakliže tvoří především umění - to je jedna z definic, jimiž předseda pořádajíciho SFK Castor Albín Medúz vtipně a výstižně shrnul průbeh jedné z diskusí na prvním Tatraconu. Otevírat takovouto definici příspěvek o prvním slovenském conu je možná nezvyklé, ale snad to bude tím, že šlo o con v lecčems neobvyklý, což ostatně Castoráci také předem slibovali.“

Minicon 1984 (MIO)

 Pražskí fanúšikovia scifi zorganizovali na 28. októbra 1984 v Prahe stretnutie fandomu z Prahy a okolia. Minicon sa uskutočnil na vysokoškolskom internáte VŠCHT v Južnom meste, chemici zaistili poriadateľskú službu, visačky, plgáty, stravovanie a občerstvenie, program Sf kluby Spectra, VÚMS a Villoidus. V prezencii bolo zapísaných 170 zúčastnených - najvzdialenejší zo Spišskej Novej VSi (ja) a jeden dokonca z Poľska. Z programov - výborná výstava Miroslava Havlíčka, diaprogram Kozmické lode 2000-2100, autogramiáda (Ondřej Neff, Ivo Železný, Zdeněk Volný, Zdeněk Rosenbaum, Ladislav Szalai, Ivan Kmínek, Pavel Weigel, Jaroslav Veis). Škoda, že Praha je tak ďaleko!Hungarocon 1984 (A. Medúz)

 Očakávania neboli naplnené. Za medzinárodnej účasti maďarskí scifisti pozvali spisovateľa Erika Simona z NDR, dvoch zástupcov nakladateľstva vedecko-fantastickej literatúry z Bulharska, člena Európskej koordinácoe a archivára Euroconu Pascala Ducommuna zo Švajčiarska a zástupcu KK československého fandomu Jaroslava Olšu (ja som sa zúčastnil ako prekladateľ). Hungarocon ukázal neschopnosť sústrediť v maďarskej SF tak autorov, ako aj jej fanúšikov. To, o čo bojuje Eurocon už niekoľko rokov, jednota ľudí rovnakých názorov, maďarská strana hrubo porušila.

 Budeme sa snažiť, aby sme sa podobným sporom vyhli. Československá vedecká fantastika má len jeden spoločný základ: SPOLOČNE SLÚŽIŤ DOBREJ VECI! 

Tatracon 1985 (A. Medúz)

 1. HODINA NULA: 30. augusta 1985 o 04.30. D-klub Spišská Nová Ves. Posledná porada. Na čo sa ešte zabudlo? Vedia všetci, čo a kde majú robiť? Čo nám môže neočakávane skrížiť plán celej akcie? Nesklame niektorý článok reťaze? Máme náhradné riešenie? Nie! Musí to dobre dopadnúť! Musí! Nič iné nám nezostáva, len sa spoľahnúť na ľudí, ktorí tíško postávajú v ústraní celej akcie. Drobné ohnivká reťaze veľkého stroja, ktorý sa rozhýbe hodinou NULA. Zdeněk Rampas ani netuší, že práve on sa stal tou hodinou NULA. Bolo niečo po siedmej hodine ráno. Jeho vstupom do D-klubu sa lavína TATRACONu pohla. (Miro Butora, sediac v okne D-čka sa ticho bavil na skupinke pražských hostí sediacich v parku pred klubom a zvažujúc, či nie je skoro na prezentáciu, keď táto bola stanovená až od 9.00). 

Šumperk 1984 - porada vedení SF klubov (A. Medúz)

 „Najmladší klub vedeckej fantastiky v republike a pravdepodobne aj na svete, ktorý zastupujem, má k dnešnému dňu štyridsať dní. Nazvali sme si ho Castor a čo chvíľu na spišskonovoveskú oblohu výjde druhá z hviezd súhvezdia Blížencov, Pollux, náš fanzín. Naša špecializácia je kreslený SF humor.“