TATRACON - letná scifistická dovolenka pod Tatrami 
 

Tatracon 2020!!!

Na známosť sa všetkým dáva, že ďalší ročník našej naj letnej dovolenky v Slovenskom raji sa uskutoční

 

od 25.07. do 01.08.2020

 

Miesto konania je Chata Stefani.

Ubytovanie + účastnícky poplatok = 100E

*******************************************************************

Čislo účtu: SK03 8360 5207 0042 0006 3936

Názov účtu: Miloš Lacika

banka: mBanka

*******************************************************************

 

Osoby a obsadenie 2020 zoznam : 

 

1. Milos Lacika
2. Mirka Freya Weberová
3. 4. Miroslav Párička + 2
5. Petr Pagi Holan
6. Lubomir Zaborsky - Daresek
7. 8. Piter de Vries + Lenka Šárová
9. Alena Mamčaková
10. 11. 12. Djrobom Kuki + 2
13. 14. 15. Jolana Čermáková Tichá
16. 17. 18. Alena Melicherčíková + 2
19. Katarína Keiko Kaščáková
20. Martin "Marvin" Žourek
21. 22. Milan + Maria Halienova
Tatracon 1996 (Šimon)

  Aááách, aááách! Len taká rozkoš! Uff, uff! Eéšté, eéšté! 
  No, stačilo. Samozrejme, že horeuvedené vyjadrenia radosti a spokojnosti patria Tatraconu a nie môjmu momentálnemu stavu, či spomienkam na Glasgowského Kočkoša. Zdá sa mi, že všetko už bolo povedané, ale Mio si objednal aj moju reportáž a mám dôvodné podozrenie, že sa ešte necíti dostatočne vynachválený za vydarený con. Konečne si totiž na Tatracon našiel čas a nemusel som ho suplovať, čo sa hlavne niektorým manželkám našich fanov oveľa viac páčilo, súdiac podľa vysmiatych tváričiek.

Tatracon 1996 (R. Frida)

  Keďže sme pomalí a leniví - a nie sme abstinenti - prinášame Vám aktuálnu reportáž z Tatraconu až teraz radšej len v bodoch: 
  KLADY: túry, hry, besedy, výborné videokvízy a súťaže, pivo, biliard, jedlo, káva na mojej nohe, koliba, Xenocida, táborák, filozofovanie, hudba-tanec-klobása, vtipy, Zlodej, Macarena, Coco Jumbo, založenie klubu Alien5. 
  ZÁPORY: plesnivé spacáky na tráve a ich obyvatelia, počasie, neskorý príchod Tibora a jeho následné zmiznutie, Fotokaz Libor, mizerné Šimonove zásoby Tokajského, pažravý a nevychovaný Páričkov pes, Egon -však viete ktorý - chcel všetkých zožrať s maňuškou (môj plyšový maci Ti spraví bac-bac). 

Tatracon 1996 (Z. Rampas)

TATRACON
  je už tedy za námi a nezbývá se než těšit na další, jubilejní, desátý, který opět pořádá dávnověký fanoušek Mio Butora. 
  Na letošní T-con přijelo přes sedmdesát účastníků za Slovenska a českých zemí. Píšu účastníků a ne fanů, neboť v tom počtu je zahrnuta spousta dětí, které se tu za ty roky od prvního Tatraconu nějak objevily. Tatracon je totiž con rodinný, rekreační a údajně odpočinkový (to snad jen v tom smyslu, že si po něm musíte pořádně odpočinout). 

IX. ročník Tatracon 1996/IX. ročník Barcon 1996 (Neteroš a Andrea)

miesto konania: Slovenský raj, Hrabušice - Podlesok
dátum konania: 30. júna - 7. júla 1996 nášho letopočtu
 

  V prvý prázdninový týždeň sa podľa "nemenovanej" rozhlasovej stanice zišlo v Podlesku okolo 100 nadšene zapálených priaznivcov vedeckej fantastiky. Väčšina zúčastených prišla už v nedeľu, t.j. 30. júna. Každý ako vedel, prišiel buď vlakom, autobusom a tí najmajetnejší dokonca vlastným automobilom. V deň príchodu sa inak nič výnimočné nestalo, samozrejme ak nepočítame záujem českých členov fandomu o finále EURO 96. O čo väčšie bolo ich sklamanie nad druhým miestom, o to menšie boli oslavy a tým pádom sa mohlo ísť aj skôr spať.


Tatracon 1996 (P. Pavelko)

  Tohtoročný Tatracon som zahájil spolu s Jolanou (inak "známou postavičkou z Prahy") takmer havárijne. Jolana ma síce varovala, že keď ona cestuje vlakom na nejakú scifi akciu, tak to zvyčajne nedopadne dobre, ja som však na jej varovanie nebral ohľad. Cestovali sme vlakom z Bratislavy spolu. Ešte sme ani nestačili doraziť do Nového Mesta nad Váhom, keď sa vo vagóne rozšíril podivný zápach a okolo okna sa zjavil dym. To horel vagón pred nami. Vlak dorazil do stanice a železničiari zahájili pomocou hasiacich prístrojov úspešné udržiavanie ohňa, kým po dvadsiatich minútach nedorazili hasiči. Hasiči natiahli hadice rovno cez koľaje, kadiaľ však chcel prejsť rýchlik v opačnom smere, tak ich zase museli stiahnúť.

Tatracon 1996 (J.T. Pelech)

  Tatracon, věrte nebo ne, se opět konal, opět ve Slovenském raji a opět s výhledem na Tatry, které tentokrát byly občas i vidět. Ale pěkne po pořádlu. To bylo tak... 
  Díky Literární dílně, která svého času pořádala v rámci Tatraconu proslulé Literární víkendy, jsem se stal pravidelným účastníkem této oddychové akce v lůně slovenské přírody. I letos jsem díky Jamovi získal přihlášku a i letos jsem ji poslal vyplněnou hlavnímu organizátorovi Miovi Butorovi. I letos jsem nasedl do nočního vlaku a vyrazil za hranice všedních dnů i naši vlasti vstříc týdnu leňošení a občasnému brouzdání okolními říčkami.