TATRACON - letná scifistická dovolenka pod Tatrami 
 

Tatracon 2020!!!

Na známosť sa všetkým dáva, že ďalší ročník našej naj letnej dovolenky v Slovenskom raji sa uskutoční

 

od 25.07. do 01.08.2020

 

Miesto konania je Chata Stefani.

Ubytovanie + účastnícky poplatok = 100E

*******************************************************************

Čislo účtu: SK03 8360 5207 0042 0006 3936

Názov účtu: Miloš Lacika

banka: mBanka

*******************************************************************

 

Osoby a obsadenie 2020 zoznam : 

 

1. Milos Lacika
2. Mirka Freya Weberová
3. 4. Miroslav Párička + 2
5. Petr Pagi Holan
6. Lubomir Zaborsky - Daresek
7. 8. Piter de Vries + Lenka Šárová
9. Alena Mamčaková
10. 11. 12. Djrobom Kuki + 2
13. 14. 15. Jolana Čermáková Tichá
16. 17. 18. Alena Melicherčíková + 2
19. Katarína Keiko Kaščáková
20. Martin "Marvin" Žourek
21. 22. Milan + Maria Halienova
Reportáž Tatracon 1986 (M. Haliena)

 Tohtoročný Tatracon sa začal už vo štvrtok. Z Košíc sa nás osobákom o 7.30 do SNV vypravilo 10 - ďalší členovia mali výpravu doplniť na mieste činu.
 Cesta ubehla priam bleskovo, už o 10.00 sme sa hlásili v D-klube Castora, kde bola prezentácia. Po prezentácii bolo do 14.00 voľno a každý sa mohol vrhnúť na veľ
kú hŕbu fanzinov z celej republiky, vystavených na dvoch veľkých stoloch spolu s inými SF časopismi a knihami (hlavne francúzskymi).

Tatracon 1986 (S. Čermák)

 Znáte to: na něco se těšíte hrozně dlouho dopředu, ale když to přijde a za děsně krátkou dobu pomine, jste většinou zklamáni. Skoro stejně tak nepochopitelný, avšak existující a trvalé platný jev, jako ve fyzice hydrostatické paradoxon. Ze zmíněného fyzikálního minizákona odchylka neexistuje: pravidlo „těšiti se zklamání znamená“ ovšem sem tam nějaká ta výjimka potvrdí. Alespoň mně se to v poloviné srpna 1986 stalo.   Základní charakteristika:

 *to něco: Tatracon 86
 *hrozně dlouho dopředu: doba mezi Parconem 86, kde bylo možno se přihlásit na 14.8., kdy začínal Tatracon
                                             

O činnosti sci-fi klubov na Slovensku - Tatracon 1986 (Ľ. Šebesta)

 V týchto dňoch sa v Čingove v Slovenskom raji koná 2. slovenské stretnutie sci-fi klubov a priateľov vedeckej fantastiky - Tatracon 86. Usporiadateľ, Sci-fi klub Castor pri Mestskom kultúrnom stredisku v Spišskej Novej Vsi, pripravil pre účastníkov stretnutia bohatý štvordňový program. Môžu si pozrieť výstavu o činnosti slovenských klubov, besedovať so spisovateľmi, zúčastniť sa burzy kníh či filmových predstavení. Toto stretnutie priaznivcov vedecko-fantastického žánru však nechce byť iba príjemne strávenou časťou prázdnin, ale bude mať aj takpovediac pracovný charakter. Už minuloročný prvý ročník Tatraconu naznačil, že práve takéto stretnutia sa môžu stať fórom, na ktorom kluby (a v republike ich je v súčasnosti okolo šesťdesiat, pričom vznikajú stále nové) môžu prezentáciou vlastnej činnosti obhájiť svoje „právo na život“.

Tatracon 1986 (P. Konečný)

 Byl bezva! Vedoucí SFK Spišská Nová Ves Mio Butora se pečlivě postaral o vskutku hladký průběh všech čtyř hezkých dní na Čingově ve Slovenském ráji. Přijeli jsme ve čtvrtek ráno, podle stop mimozemšťana, namalovaných na chodníku, jsme došli do D-klubu, kde TATRACON začínal. Tady nás čekala pro nás nečekaně bohatá výstavka fanzinů, knih, ilustrací, kreslených vtipů (co je specializace SFK SNV), kreslených a filmových plakátů, profi filmových časopisů - opravdu až oči přecházely! Mimo jiné byla vystavená matrice plakátu TATRACONU - autor Igor Melicherčík ze SFK Košice. Každý účastník dostal při prezentaci tašku plnou různých materiálů. Odpolední program: promítání filmu „Nekonečný příběh“ o boji Říše fantazie s nicotou.

Milý - Kamil - (dada + 451°F)

 Ani nás veľmi nezarmútilo, ža sa Ti Tatracon nepáčil, skôr zarazilo. Ešte viac nás však zarazila forma a štýl Tvojho príspevku, v ktorom hlavné slovo mala negácia a skresľovanie takmer všetkého, čo sa v Slovenskom raji udialo, až na vystúpenie Sagmeistera (zhodou okolností tak isto Bratislavčana). Veríme preto, že to, čo si napísal na adresu usporiadateľov Tatraconu je len TVOJ osobný názor a nie názor celého bratislavského fandomu. Vlastne prepáč, na adresu usporiadateľov nie Tatraconu, ale Veverconu, ako si ho, hýriac ostrovtipom nazval. Isteže, Vláďovi Veverkovi patrilo na cone dosť priestoru a času, keby sme však neabsolvovali Tatracon osobne, z Tvojho príspevku by sme si odniesli dojem, že okrem V. Veverku sa tam nikto o program nestaral.

Kto si tajomný Kamil? (P. Dudáš)

 Naša odpoveď na článok v IQ 2001

 Ak ste si podrobne prečítali článok Tatracon 1986 (kamil), potom pochopíte, prečo som nazval ten svoj takto. Nechcem vyvracať, že kritika nie je potrebná a nie je čo kritizovať, ale Kamil sa zameral nesprávnym smerom a zanedbal hranice slušnosti. My sami dobre vieme, že Tatracon´86 neprebehol presne podľa našich predstáv a osobne som sa ani tým netajil pri odchode autobusom z Tatranu po jeho ukončení.
 Teraz sa vrátim k otázke v titule. Kto si tajomný Kamil? Sedel som celý čas na prezentácii, zapisoval prichádzajúcich a vyberal doplatky, no žiaden fan s menom Kamil nikdy na Tatracon nedošiel. Rovnako som pripravoval rozpis ubytovania a ani tam sa nevyskytol. Ach, prepáč, to je tvoj pseudonym!?! A ktorý v poradí? A svoje pravé meno uvádzaš len pod tie články, za ktoré dostaneš honorár?