TATRACON - letná scifistická dovolenka pod Tatrami 
 

Tatracon 2020!!!

Na známosť sa všetkým dáva, že ďalší ročník našej naj letnej dovolenky v Slovenskom raji sa uskutoční

 

od 25.07. do 01.08.2020

 

Miesto konania je Chata Stefani.

Ubytovanie + účastnícky poplatok = 100E

*******************************************************************

Čislo účtu: SK03 8360 5207 0042 0006 3936

Názov účtu: Miloš Lacika

banka: mBanka

*******************************************************************

 

Osoby a obsadenie 2020 zoznam : 

 

1. Milos Lacika
2. Mirka Freya Weberová
3. 4. Miroslav Párička + 2
5. Petr Pagi Holan
6. Lubomir Zaborsky - Daresek
7. 8. Piter de Vries + Lenka Šárová
9. Alena Mamčaková
10. 11. 12. Djrobom Kuki + 2
13. 14. 15. Jolana Čermáková Tichá
16. 17. 18. Alena Melicherčíková + 2
19. Katarína Keiko Kaščáková
20. Martin "Marvin" Žourek
21. 22. Milan + Maria Halienova
Tatracon 1999 (Komédia v troch dejstvách :)(N. Makara)

   Dejstvo prvé:
   Koniec 20. storočia, čas medzi dňom a nocou niekde v Prešove. Pre zainteresovaných vo štvrtok 9. júla popoludní. Zánovná Škoda Favorit červenej farby sa pomaly šinie prešovskými ulicami. V jej útrobách sa pod tiažou cestovnej batožiny, hromady potravín a lacného alkoholu tlačí štvorica ľudí v zložení Paly, Aďa, Maky a Aďo. Auto zastavuje na benzínovom čerpadle na výpadovke smerom na Poprad. Paly kupuje plnú nádrž, ale pri platení zisťuje, že jeho 333 platobných kariet mu je na..vno a tak sa vracia od pokladne s plačom a vyberá od nás tvrdú slovenskú menu. Po zaplatení šťastne opúšťame čerpadlo a veselo si spievame na cestu.

Tatracon 1999/Dedinky, 5. - 11. července 1999 (Endymion)

   Letošní Tatracon se poprvé ve své dvanáctileté historii přesunul z okolí Čingova do nejjižnější části Slovenského ráje, do zapadlé vesničky Dedinky, krčící se pod kopci na břehu umělé přehradní nádrže Palcmanská maša. Sama cesta do Dedinek je malé dobrodružství. Autobus ze Spišské Nové Vsi sem jede hodinu, cestou překonává nemalá převýšení a je pravděpodobně jediným spojením s podobně utopenými dedinkami v horách. Dedinky s velkým D jsou na tom o něco lépe, vede sem i jednokolejka z Banské Bystrice a razí si cestu těmi nejmalebnějšími scenériemi, jako ošlehnutými z modelů dětské železnice.

Tatracon 1999 (J. Molčák)

   Bol som, videl som, ležal som (pod stolom) a som. Teda prežil som - tohtoročný Tatracon.  Veru tak.
   V pondelok 5.7.1999 sme v Logrusáckom a čiastočne v 451-kárskom zoskupení došli po nekonečnej ceste do cieľovej stanice Dedinky-Mlynky. Nájsť hlavný "stan" conu už nebol problém a tak po úvodnom zvítaní sme konečne začali vychutnávať krásy Slovenského raja, plného zahraničných turistov. Ja osobne som mal to "šťastie" a chvíľu po príchode už moje kroky viedli po horskej cestičke plnej rebríkov a nadávania, smer "niekde tam hore". Neskôr sa moje uši dozvedeli, že sme si vraj spravili len takú predpremiéru túry nasledujúceho dňa. A tak moje ústa začali nadávať tiež...

Tatracon 1999 alebo Tak toto sne chceli?! (Včielka a Zoltán)

   Začiatok prázdnin patrí už pravidelne fanovskej kolektívnej "dovolenke" v teniskách, vibramách alebo kanadách medzi kosodrevinou a kaskádami vodopádov - jednoducho Tatraco(razó)nu. Tentoraz, aby sme sa dokonale uvoľnili, pribudlo k tradičným polokrkolomným túram i jazero, teda priehrada Dedinky, takže si na svoje prišli aj zarytí neplavci. Ej, ale sa nás v tomto roku urodilo bohato, niečo cez 70 kapitálnych kúskov, od dvanástorákov v podobe šéfa fandomu Zdeňka Rampasa s hájenou manželkou Míšou a "koloušatami" až po najmladší dorast oboch pohlaví snáď ešte vďaka veku bez parohov. No a prirátať treba aj absolútneho nováčika Tatraconovských bakchanálií - Zoltána Šamana, bez ktorého by bol tohtoročný Tatracon určite ochudobnený o mnoho prekvapivých situácií. A výrokov. A je logické, že svoju identitu neodhalí. Aspoň nie v tejto reportáži.

Tatracon 1999 je mrtev, ať žije Tatracon 2000! (L. Čermák)

   Letos, stejně jako loni, předloni, předpředloni atd. Mio a spol. uspořádali pohodovou akcičku pod krycím jménem Tatracon. Stejně jako dříve se jednalo o jeden velký týdenní flám (plný horských túr či četby a nově též hraní Playstationu; záleželo na přístupu). Nejlepší byla kombinace všeho, tak jako v mém případě. Tentokrát se konala v Dedinkách, pohádkové vesničce u přehrady uprostřed Slovenského Rudohoří.

Subjektívny pohľad jeho panenského účastníka (M. Macášek)

   A opäť je tu zas a znova, Tatracon z Čingova. Tak, ako sa vrah vracia na miesto činu, tento rok sa i organizátori Tatraconu vrátili aj s celou akciou tam, kde s ňou kedysi začínali: na Čingov pri Spišskej Novej Vsi, vo vstupnej bráne do Slovenského Raja.
   Keďže medzi tohtoročným Parconom a Tatraconom bol týždenný rozdiel, prichádzajúci účastníci boli už trošku zrekreovaný pracovným týždňom a väčšinou už vyzerali celkom k svetu. A tak sa mohli oddýchnutí vrhnúť do búrlivého týždňa s priateľmi, ktorí sa tu opäť poschádzali z celého bývalého Československa. Pondelková noc tak svojou atmosférou predznamenala celý nadchádzajúci týždeň a aj všetky noci ďalšie.