TATRACON - letná scifistická dovolenka pod Tatrami 
 

Tatracon 2020!!!

Na známosť sa všetkým dáva, že ďalší ročník našej naj letnej dovolenky v Slovenskom raji sa uskutoční

 

od 25.07. do 01.08.2020

 

Miesto konania je Chata Stefani.

Ubytovanie + účastnícky poplatok = 100E

*******************************************************************

Čislo účtu: SK03 8360 5207 0042 0006 3936

Názov účtu: Miloš Lacika

banka: mBanka

*******************************************************************

 

Osoby a obsadenie 2020 zoznam : 

 

1. Milos Lacika
2. Mirka Freya Weberová
3. 4. Miroslav Párička + 2
5. Petr Pagi Holan
6. Lubomir Zaborsky - Daresek
7. 8. Piter de Vries + Lenka Šárová
9. Alena Mamčaková
10. 11. 12. Djrobom Kuki + 2
13. 14. 15. Jolana Čermáková Tichá
16. 17. 18. Alena Melicherčíková + 2
19. Katarína Keiko Kaščáková
20. Martin "Marvin" Žourek
21. 22. Milan + Maria Halienova
Rozhovor pre Istrozin (M. Králik)

Odkaz na tento rozhovor nájdete aj na pravej lište blogu v sekcii Napísali o mne. Ale nepredpokladám, že sa tam niekto pozerá ;-) Možno ste však predsa len trochu zvedaví aj na mňa ako človeka, tak vyťahujem z archívu prepis interview z Istrozinu č. 26-27, pre ktorý som ho poskytla na začiatku roku 2010. Jeho obsah vypovedá čo-to o mojej osobe, blogovej histórii, miestnom sci-fi klube, a v neposlednom rade o názoroch, napríklad na poviedkové súťaže.

Dialógy o fantastike 11 - Boris Kalinin (A. Čižmáriková)

Humoristický sci-fi román od slovenského autora? To sa len tak nevidí! Zdá sa, že v domácej fantastike sa ako kométa zjavil nový talent, o ktorom sme doteraz nemali ani tušenia. Píše knihy, texty piesní, maľuje obrazy a dokonca ich úspešne prezentuje i predáva. Vo voľnom čase medzi tvorením podniká, vystavuje, cestuje, a popri tom si nájde čas aj na partičku obľúbeného golfu a pohár dobrého piva...
Poďte sa zoznámiť s Borisom Kalininom.

Vstupná brána do fantázie, rozhovor s Milošom Jesenským (L. Vričanová)

Miloš Jesenský je slovenský spisovateľ, riaditeľ múzea a vyštudovaný veterinár. Táto netradičná kombinácia už na prvý pohľad ukrýva tajomstvo a bohatý svet na pozadí. Vydal niekoľko historických kníh ako História alchýmie na Slovensku, Čarodejnice, alchymisti a hľadači pokladov alebo posledná Archeológia na Kysuciach. Jeho tvorba je však omnoho širšia, je prispievateľom v dennej tlači, v časopise Fantázia a mnohé práce nájdete aj na portáli putnici.sk. My sme sa však pýtali na zbierku antológií o ženách, Moja láska, Snehulienka, Ženy chcú počuť rozprávky a Tanec pre Popolušku a zisťovali sme, kde pramení nespútaná rieka jeho fantázie a odkiaľ berie inšpiráciu.

Odvrátená strana Slovenského raja alebo prečo T1998 skoro nebol (MIO)

 Hovorí sa, že všetko zlé je aj na niečo dobré. Alebo je tomu presne naopak? Článok „Len čistou posteľou a plným tanierom návštevníkov k nám neprilákame“, ktorý bol uverejnený v 27. čísle Spišského KURIÉRA, mi poslúžil ako odrazový mostík, aby som sa podelil o moje skúsenosti, ako to chodí v niektorých zariadeniach v „našom“ Slovenskom raji. Priveľa sa tu v regióne Spiša hovorí o rozvoji turizmu, vynakladajú sa nemalé finančné prostriedky, no v podstate sa dá povedať, že to akosi nie je vidieť. Väčšina podnikateľov, ktorí v prísľube podpory rozvoja turizmu v našom regióne videli ponúknutú šancu a sami si musia naháňať klientelu, si to predstavovala celkom ináč. Nájdu sa však medzi nimi aj takí, ktorí si sami dokážu odohnať zákazníkov a prirodzene takto prichádzajú o dobré meno. Veď posúďte sami.

Povedali alebo napísali po PARCONE 1997 v Spišskej Novej Vsi

   *Po štyroch rokoch som bol znovu na Parcone. A Parcon v SNV bol pre mňa výnimočný aj tým, že prvý con, na ktorý som išiel, bol druhý Tatracon v minulom desaťročí. Vtedy som  mal tiež (mini) výstavu svojich kresieb a tak ma lákalo, ako starého SF delikventa vrátiť sa na miesto činu. Bol som viac ako nadšený.

Nováčik na Parcone (fany Eva)

 Tento rok sa mi splnila moja túžba a konečne som sa zúčastnila môjho prvého conu. S veľkým očakávaním som pricestovala do Spišskej Novej Vsi a teraz po ukončení podujatia môžem skonštatovať, že moje predstavy sa z veľkej časti naplnili