TATRACON - letná scifistická dovolenka pod Tatrami 
 

Reportáže

Juraj Červenák:

"Rozhodně nežiji nějakým bohémským životem, 
každé ráno sednu k počítači a píšu, dokud mozek funguje."

Klub 451°F

  Na počiatku bola - idea. A to maniaka na SF - Petra Sadovského, že by bolo načim založiť v Košiciach SF klub. A idea skutkom sa stala po stretnutí Parcon 84, ktorý sa stal priamou vzpruhou pre vznik klubu. A tak ešte v roku 1984 v Košiciach vzniká SF klub pri FV SZM EF VŠT. Keďže sa však v školách vačšinou v lete prázdninuje, Peťo nachádza nové pôsobisko v Dome ČSSP, kam klub prichyľujú a dávajú pod krídla referentky Dáši Kriškovej.

Svoje staré knihy nemám rád (A. Schneider)

Juraj Červenák: „Svoje staré knihy nemám rád.“

 V sobotu, 23. februára 2013 sa v Prešove konalo stretnutie fanúšikov sci-fi a fantasy PegasCon. Nechýbal na ňom ani krstný otec fantastickej čajovne Abarat, v ktorej sa podujatie konalo, Juraj Červenák. Čo sa mu na tomto cone páčilo, na čom práve pracuje, ale aj o tom, čo rád varí a prečo považuje knihu Pán prsteňov za patetickú, sa dozviete v rozhovore.

Rozhovor s Ďuro Červenákem (Myslič)

 Dnes máme na Pohanském kruhu tak trochu svátek. Přinášíme vám rozhovor se spisovatelem, který má k pohanství možná blíž, než se na první pohled zdá. Ďuro totiž píše fantasy. A to ne zrovna ledajakou. Nýbrž historickou. A to není žádná legrace, autor tohoto podžánru fantasy musí přesně znát reálie dané historické epochy, o které píše.

Tatracon/Parcon - Casscon

S batohom ku hviezdam... (T.Stiffel & M. Jedinák)

S batohom ku hviezdam...

 Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou a neviete sa rozhodnúť? Máte radi sci-fi a fantasy a nevadí vám prítomnosť rovnako „postihnutých“? Alebo by ste sa práve s takými chceli zoznámiť? Berte svoje rodiny, kamarátov, či aspoň seba a svoj ruksak, pribaľte dobrú náladu a fantáziu, okoreňte štipkou šialenosti a prichystajte sa na najlepšiu dovolenku svojho života! Pozor, už je iba 60 voľných miest, takže klikajte, vypĺňajte, prihlasujte sa! Tatracon je totiž čo nevidieť tu…