TATRACON - letná scifistická dovolenka pod Tatrami 
 

K Istroconu komentár? Len krátko (Šimon)

   Tohtoročný Istrocon asi naplnil všetky očakávania, ktoré do neho organizátori i účastníci vkladali. Akcii predbiehala masívna reklamná kampaň, ktorá sa oplatila a na Istrocon došlo neuveriteľných skoro 1500 účastníkov. Ja neviem, asi všetko bežalo ako malo. To, že pakovia čašníci nám budú nalievať do plastiku značkovú whisky a v jedálni podávajú studené teplé jedlá nikto ovplyvniť nemohol a Mira to úprimne sr..o. Kapacita baru večer zďaleka nestačila na počet záujemcov. To, že nejaký mladý nedočkavec čmajzol hernú konzolu, je mrzuté. Ale mladí sú už takí, že všetko chcú mať hneď a nie sú ochotní čakať, až si na to zarobia. Predajcovia kníh a hier o tom vedia svoje. Konzola podľa všetkého zmizla skoro ráno, hneď po otvorení.

   Ja som urobil chybu, že som v piatok bol na inej akcii, vraj bolo výborne už prvý večer, kedy som stihol len slávnostné otvorenie. Major vyzeral na veľmi zábavného chlapíka a dobre sa bavil, len ma prekvapilo, že je trochu starší ako som čakal a to, že je čistokrvný Škót. Všetci si pochvaľovali aj finlandské pipky a fakľovú šou.

   Ráno som sa vytrepal už o desiatej na Zaklínača, ale v kinosále bol nátresk a na špičkách som nebol ochotný sledovať film, čo som už videl. Ešte niekoľkokrát som sa snažil dostať na nejaký film, stále bez úspechu, davy boli obrovské. V herni a na mange to vyzeralo stále rovnako – hlava na hlave. Ale prednášky boli tiež hojne navštevované, čo potešilo, dokonca aj mňa, lebo som nečakal taký záujem o tú moju. Hodina bola však na tému málo. Ja som ešte začínal a končil s pätnásťminútovým meškaním, načo mi Števo Konkoľ hrozil prstom, ale ani on sa nevmestil do vymedzenej hodiny a Vašek Pravda mal dôvod na frfľanie, lebo mu zrušili prednášku. Potom som už program vynechával, lebo všade bolo plno ľudí, akurát som ešte podľa priania organizátorov odľahčoval vážnosť oficiálneho programu.

   Takže, samé klady. Potešilo ma ešte: kačacie hody, pekné devy, kopu priateľov, zoznámenie sa s novými a hlavne ohlásenie predtým spochybňovaného ďalšieho ročníka Istroconu.

   Nepotešilo ma, že som si na izbe zabudol vetrovku s kľučami od domu, práce, auta, že som nevydržal druhú noc sa zabávať až do rána a že som nenavštívil výstavu Stredoveká Európa. Ale to všetko je len moja chyba. Istrocon bol bomba.

Šimon © Interkom 10/2002 (197)